Vysvetlenie rozdielu medzi bežnými kozmetickými prípravkami a kozmeceutikami

Pridané: 15. 10. 2021

Aký je rozdiel medzi kozmetickými a kozmeceutickými prípravkami? Pokiaľ kozmetika nerieši vzniknuté problémy iba im predchádza a zakrýva ich, kozmeceutika nedostatky pleti rieši hĺbkovo – zvnútra.

 

Kozmetické prípravky
Predchádzajú vzniku problémov
a zakrývajú ich
Kozmeceutiká
Riešia a liečia nedostatky
pleti hĺbkovo - zvnútra

 

Kozmeceutiká obsahujú aktívne látky, ktoré nemalým spôsobom ovplyvňujú procesy v koži, a tak môžu výrazným spôsobom zlepšiť stav pokožky. Ich obsah a vysoká koncentrácia v najhlbších vrstvách kože spúšťajú rôzne procesy. Podľa zložiek obsiahnutých v kozmeceutiku to môžu byť účinky zmierňujúce ekzém alebo akné, môže stimulovať regeneráciu, zvyšovať odolnosť pokožky, zmierňovať pigmentové škvrny, strie, celulitídu, či podporovať tvorbu vlastného kolagénu v koži, a tak predchádzať procesom starnutia v koži. Keďže priamo v koži významne podporuje tvorbu rôznych procesov, pravidelným používaním sa Vaša pleť dostane do štádia, kedy je výrazne omladená a krásne zdravá, ako keby ste použili skalpel.

Kozmeceutikami sa zaoberá kozmetológia a pri ich tvorbe využíva poznatky, tak z kozmetiky, biológie ako aj farmacetuológie. Napriek tomu, že kozmeceutiká môžu výrazne zlepšiť stav pokožky alebo zmierniť príznaky ochorenia, nie je možné ich považovať za liečivá a zamieňať si ich s nimi.

Pri výrobe kozmeceutík sa používajú biotechnologické aktívne prvky ako sú peptidy alebo oligosacharidy, ktoré zasahujú do procesov v bunkách. Svojím zložením, pôsobením a výsledkami kozmeceutiká spôsobujú, že pri pravidelnom používaní sa stali medzistupienkom medzi obyčajnou kozmetikou a estetickou medicínou – revolúciou bez skalpela, pričom sú dostupné pre každého.

Zaujali sme vás?
Objednajte sa k nám!